zamilovaném pekaři Matějovi a legendárním Golemovi Císařův pekař – pekařův císař s Janem Werichem v hlavní dvojroli. Od svého vzniku v roce 1951 baví už několik generací diváků. Přijďte zavzpomínat na tento slavný film do areálu Klášterů v Českém Krumlově. Pozoruhodná výstava Císařův pekař – pekařův císař byla pro velký zájem prodloužena až do 31. března.
Základem expozice, připravené ve spolupráci s Barrandov Studio a.s., je sbírka dochovaných kostýmů a originální exponáty z filmu. Návštěvníci mohou vstoupit do sklepení, kde byl vězněn Matěj, v komnatě hraběnky Strádové vyzkoušet filmový kostým. Nahlédnout pod pokličku dobové hostiny na císařském dvoře, obdivovat uměleckou sbírku Rudolfa II. a hádat, který z obrazů Mony Lisy je ten pravý. Anebo kráčet v ničivých šlépějích Golema a ověřit si své znalosti kultovního filmu v soutěžním kvízu. Součástí výstavy Císařův pekař – pekařův císař jsou ukázky barrandovské tvorby z posledních pěti let.
Ten umí to, a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc… Vzpomínáte na známou píseň z tohoto filmu? Dnes se může zdát poněkud přehnaně budovatelská, ale k filmu nerozlučně patří. Zpestřete si konec zimy výletem do Českého Krumlova. Vyhnete se turistické sezóně a návštívíte ojedinělou výstavu Císařův pekař – pekařův císař, případně dalších expozic, programů či řemeslných dílen v unikátním českokrumlovském trojklášteří. Filmovou výstavu by v dubnu měla vystřídat přehlídka tvorby Emmy Srncové.
Kláštery v Českém Krumlově byly vyhlášeny Památkou roku 2015. Sdružení historických sídel, které prestižní cenu každoročně uděluje, ohodnotilo projekt rozsáhlé rekonstrukce, její provedení i to, jak areál po znovuotevření v roce 2015 ožívá. Historický soubor klášterních budov v Českém Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Stálé expozice a klášterní zahrady jsou otevřeny denně.